O mnie

Home

O mnie

Projekt bez tytułu - 2020-06-23T152547.343
Wykonuję japoński masaż leczniczy Zen Shiatsu oraz Shiatsu Facelift. W swojej codziennej pracy wsłuchuję się w potrzeby pacjentów, uwalniając ich ciała od napięć, wprowadzając osobę masowaną w stan odprężenia i relaksu. Praca z ciałem kojarzy mi się z celebracją piękna, gdzie dbanie o siebie to nie codzienna rutyna lecz bogata w rytuały sztuka.
Swoją drogę do pracy z ciałem, rozpoczęłam w 2009 roku na kursie instruktora Rio Abierto z Escuela de Formación de Río Abierto. Lektura ciała, drama czy swobodny ruch praktykowany podczas tych zajęć pozwoliły mi zrozumieć, że ciało odzwierciedla nasz stan wewnętrzny. Skontaktuj się ze mną, jeśli masz jakieś pytania, lub chciałbyś umówić się na zabieg.

Helena Orzechowska

ESENCJA RUCHU

KONTAKT

Certyfikowany praktyk Shiatsu

JESTEM CERTYFIKOWANYM PRAKTYKIEM SHIATSU. PROWADZĘ GABINET I PRAKTYKĘ POD DODATKOWĄ SUPERWIZJĄ THE EUROPEAN SHIATSU SCHOOL

„Esencją każdego ruchu jest zmiana. Ta wewnętrzna jak i zewnętrzna.”

Swoją drogę do pracy z ciałem, rozpoczęłam w 2009 roku na kursie instruktora Rio Abierto z Escuela de Formación de Río Abierto. Lektura ciała, drama czy swobodny ruch praktykowany podczas tych zajęć pozwoliły mi zrozumieć, że ciało odzwierciedla nasz stan wewnętrzny. Napięcia, stres, traumatyczne wydarzenia, prowadzą do zredukowania, skurczenia naszej energii, naszego ciała emocjonalnego, zdolności cieszenia się życiem.

Jednocześnie, praktykując tą formę ruchu z  pacjentami, zauważyłam, jak wielkie znaczenie w procesie odzyskiwania zdrowia ma kondycja psychoemocjonalna. Zaczęłam poszukiwać takiej formy pracyz ciałem pacienta, która pozwoli na integrację ciała, emocji ducha i energii. Moje poszukiwania doprowadziły mnie do The European Shiatsu School, gdzie poznałam Shiatsu Zen – technikę masażu, która w subtelny sposób łączy w sobie tradycję medycyny orientalnej z osiągnięciami współczesnej medycyny zachodniej w zakresie anatomii, fizjologii, fizjoterapii, osteopatii. Ta forma pracy z ciałem kojarzy się z celebracją piękna, gdzie dbanie o siebie to nie codzienna rutyna lecz bogata w rytuały sztuka.

Podczas kursów, na własnej skórze, odczułam coraz większa świadomość ciała, siły i jego możliwości. Obudziła się we mnie nowa energia do życia i nowy sposób widzenia świata.

Jestem dyplomowanym bodyworkerem metodą Shiatsu Zen oraz Shiatsu Facelift – japońskiego masażu leczniczego. Oba kursy ukończyłam w The European Shiatsu School. Obecnie jestem w trakcie kursu Podstaw terapii Shiatsu. Ukończenie tego modułu umożliwi mi zdobycie Dyplomu Terapeuty Shiatsu, rozpoznawanego przez międzynarodowe stowarzyszenia, w tym Europejską Federację Shiatsu.

Shiatsu to dla mnie rozmowa z ciałem i z emocjami. Subtelny dotyk może rozpuszczać ciało i ożywiać ukryte w nim emocje. Poprzez dotyk tworzy się świadomość siebie i tego, co dzieje się z naszym ciałem.

Usługi

SHIATSU ZEN 60 MIN

180 zł

Japoński masaż całego ciała

NEW

SHIATSU ZEN 90 MIN

250 zł

Japoński masaż całego ciała

NEW

SHIATSU FACELIFT 60 MIN

200 zł

Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu

NEW

KOBIDO - 90 MINUT

150 zł

Liftingujący masaż twarzy

NEW